Wojewoda powinien więcej robić, a mniej mówić - w ten sposób szef MSWiA Mariusz Błaszczak odniósł się do wypowiedzi wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha dot. sprawy wezwania wojska do usuwania skutków nawałnic.

Wojewoda powinien więcej robić, a mniej mówić -  w ten sposób szef MSWiA Mariusz Błaszczak odniósł się do wypowiedzi wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha dot. sprawy wezwania wojska do usuwania skutków nawałnic.
Mariusz Błaszczak /Marcin Obara /PAP

Błaszczak był pytany na konferencji prasowej o komentarz do słów wojewody pomorskiego, że nie wezwał wojska do usuwania skutków nawałnic, bo nie chciał "wzywać wojska do zmiatania liści". 

Szefa MSWiA pytano, czy na pewno wojewoda stanął na wysokości zadania, i czy nie uważa słów Drelicha za skandaliczne w obliczu tego, co się wydarzyło.

W środę wojewoda pomorski Dariusz Drelich powiedział, że nie wystąpił z wnioskiem o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej, dlatego że nie widział i nie widzi ku temu przesłanek. Według niego, taki stan wprowadziłby więcej utrudnień dla mieszkańców. 

Wojewoda powinien więcej robić, a mniej mówić - powiedział Błaszczak.