Szef SLD odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM zapewnia, że Maciej Żurawski nie przyniósł SLD wstydu nie wiedząc: "o co chodzi z tym Kioto". Przekonuje, że "większość kandydatów do PE - z innych ugrupowań - wie mniej więcej tyle samo". "Jedni wiedza więcej, inni wiedzą mniej, ale nie sądzę, żeby ta wiedza była jakaś szczególna" - tłumaczy.

Czy wystawianie celebrytów do PE to udany eksperyment? Sądzę, że tak. Takie osoby mają przysporzyć głosów - tłumaczy szef SLD i zapewnia, że Żurawski dostanie tyle głosów, że "to będzie się opłacało".

Moskiewska pożyczka? "Rakowski oddał"Nie wiem
- mówi Leszek Miller pytany, czy wierzy w tzw. niemiecką pożyczkę Tuska. Mieczysław Rakowski oddał wszystkie pieniądze - twierdzi pytany o dalsze losy tzw. moskiewskiej pożyczki.

"SLD ma szanse na 8-9 mandatów"Realnie możemy mieć 8-9 mandatów w PE. Każda cyfra większa niż 6 będzie nas satysfakcjonować. Szanse na nowe mandaty SLD ma w Łodzi, Gdańsku czy na Warmii i Mazurach i może na Podkarpaciu
- mówi szef SLD w RMF FM.

"W oczach Hofmana widzę głód wiedzy"Adam Hofman zobaczył w Conchicie "oczy Tuska a co szef SLD widzi w oczach Hofmana? - pytają słuchacze. Nie patrzę w oczy Hofmana. Może głód wiedzy… - zastanawia się gość RMF FM.

Przyłączenie wschodniej Ukrainy? "Ponad możliwości Rosji"

Co jeszcze Putin może przyłączyć do Rosji? - pytają słuchacze RMF FM. Nic - odpowiada b. premier Leszek Miller. To idzie raczej w kierunku federalizacji - dodaje. Według Leszka Millera scenariusz Putina nie przewiduje wchłonięcia tzw. Nowej Rosji. Można wejść z wojskiem, ale potem trzeba wziąć ten kraj na utrzymanie, a to przekracza gospodarcze możliwości Rosji - zapewnia.

"PO i PiS idą łeb w łeb"Trudno powiedzieć, kto wygra. Wszystko zależy od tego, co wydarzy się w najbliższych dniach. Obydwa ugrupowania mają takie same szanse. PiS i PO idą łeb w łeb - chociaż PO jako ugrupowanie rządzące może więcej niż ugrupowania opozycyjne - mówi szef SLD pytany, kto wygra wybory do PE.

"Podziękowania za uratowanie stoczni"SLD nic nie zlikwidowało. Mam list, w którym Marian Jurczyk, ówczesny prezydent Szczecina, dziękuje mi za uratowanie Stoczni Szczecińskiej
- odpowiada słuchaczowi, który chce wiedzieć, dlaczego SLD zlikwidowało SNN w Szczecinie.