400 budynków zostało zniszczonych tylko w powiecie opoczyńskim w Łódzkiem - to najnowsze dane straży pożarnej. Nad regionem szalały wczoraj potężne nawałnice. Najbardziej skutki wichur i ulew odczuli m.in. mieszkańcy Parczowa. Zobacz film i zdjęcia.

Jak mówią w rozmowie z reporterką RMF FM, w stodołach zostały maszyny, ciągniki i pierwsze zbiory z pól. Wszystko zostało zniszczone, więc, jak podkreślają, straty będą ogromne. Trąba powietrzna która w czwartek szalała w woj. łódzkim, połamała również mnóstwo drzew. W wielu miejscach, z ziemi wystają jedynie kikuty.

Przez całą noc mieszkańcom pomagało trzystu strażaków. Dziś również porządkują teren i

rozbierają budynki, które grożą zawaleniem. Do strażaków w Opocznie napłynęły zgłoszenia o ponad trzystu powalonych drzewach i 20 zerwanych liniach energetycznych. Porządkowanie terenu potrwa co najmniej kilka dni. Mieszkańcom najbardziej doskwiera brak prądu.

W powiecie opoczyńskim uszkodzone zostały dachy ponad 200 budynków gospodarczych i 185 mieszkalnych. Najbardziej ucierpiały gminy: Białaczów i Żarnów; zniszczenia są także w gminie Paradyż i Opoczno. W miejscowości Parczów (gm. Białaczów) - uszkodzone lub zerwane są dachy na prawie 50 domach.

W każdej chwili możesz wysłać nam informację, zdjęcia lub film na Gorącą Linię RMF FM.

1. Wyślij informację SMS-em lub zdjęcia MMS-em na numer Gorącej Linii:


600 700 800

2. Możesz też wysłać zdjęcia i filmy e-mailem:


fakty@rmf.fm

3. Możesz skorzystać ze specjalnego formularza.