RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Mieszkańcy śląskiej Nędzy w końcu mają wodę

Publikacja: Środa, 23 marca (16:49) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Po blisko trzech tygodniach mieszkańcy należącego do kolei osiedla w Nędzy, na Śląsku odzyskali wodę. To była już czwarta w tym roku awaria zardzewiałego, przedwojennego wodociągu. Łącznie od stycznia kilkadziesiąt rodzin miało suche krany przez 2 miesiące.

Nie można było prać, ani się myć. Prawie trzy tygodnie nie mieliśmy wody. Takie przerwy zdarzają się tutaj często -mówią mieszkańcy w rozmowie z reporterem RMF FM. Współpraca z PKP jest dla mnie współpracą lekko uciążliwą. To jest delikatnie powiedziane. Święty by cierpliwość stracił. Załatwimy ten problem za kolej. My po prostu przygarniemy naszych mieszkańców do naszej sieci- obiecuje jedna z urzędniczek.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: