Michał Kamiński może zostać nowym specem od wizerunku Ewy Kopacz - donosi "Gazeta Wyborcza". Dziennik ustalił, że były spin doktor PiS pomagał szefowej rządu w pisaniu expose.

-

Według informacji "GW", pozycja Michała Kamińskiego w sztabie PO w ostatnich dniach zdecydowanie się umocniła. "Po skandalu wokół posady w Orlenie dla PR-owca Tuska Igora Ostachowicza Kamiński miał być jednym z tych, którzy namawiali Kopacz, by zmusiła go do rezygnacji ze stanowiska w spółce paliwowej. Później doradzał nowej premier w sprawie exposé. Miał być jednym z autorów pomysłu, by Kopacz podziękowała weteranowi z Afganistanu podpułkownikowi Leszkowi Stępniowi, który stracił nogę podczas misji w Afganistanie" - relacjonuje dziennik. 

Kamińskiemu udało się dotrzeć do Kopacz i namówić ją do kilku chwytów w exposé. Przemówienie nowej premier zostało dobrze ocenione i może się okazać, że zostanie nowym Ostachowiczem, czyli doradcą wizerunkowym nowej premier - mówi "Wyborczej" anonimowo jeden z ważnych polityków PO.

W piątkowej "Wyborczej" także:

- Szkoła przetrwania

- Pekin ostrzega studentów

- Mamy w Polsce uran i tytan