"​Jeszcze za wcześnie, żeby mówić o szczegółach wizyty papieża i Światowych Dniach Młodzieży w Polsce, ale państwo dołoży wszelkich starań, by pomóc w dobrej organizacji tych wydarzeń". Taką informację przekazał minister administracji i cyfryzacji Michał Boni.

Boni, który w rządzie odpowiada za kontakty z Kościołami i związkami wyznaniowymi, dodał, że osobiście jest zadowolony z decyzji papieża Franciszka, który ogłosił, że kolejny Światowy Dzień młodzieży odbędzie się w 2016 r. w Krakowie.

Światowy Dzień Młodzieży w Polsce będzie bardzo ważnym wydarzeniem. ŚDM ukazuje nowoczesną i młodą twarz chrześcijaństwa, katolicyzmu. Cieszę się także z tego, że do Polski chce przyjechać papież Franciszek, który jest nietuzinkową osobą. Ma on wspaniały sposób komunikowania się, mówi prostym językiem o sprawach bardzo ważnych i istotnych dla wielu ludzi - powiedział szef MAC. 

Następne, 29. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie w 2016 roku - ogłosił papież Franciszek w Rio de Janeiro w niedzielę podczas mszy na zakończenie 28. ŚDM. Informacja została przyjęta wybuchem radości pielgrzymów. 

(abs)