Prokuratura Rejonowa w Siemianowicach Śląskich wszczęła śledztwo przeciwko podejrzanemu Markowi Gieraczowi urodzonemu w dniu 17 kwietnia 1964 r., który nie posiada stałego miejsca zamieszkania, a ostatnio przebywał w Siemianowicach Śląskich. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo 28-latka, którego zwłoki ujawniono na nieużytkach w dniu 1 czerwca br.

Podejrzany może poruszać się środkami komunikacji miejskiej i posiadać niebezpieczny przedmiot. Został za nim wydany list gończy.

W prowadzonym śledztwie został wydany list gończy za podejrzanym Markiem Gieraczem.

Rysopis podejrzanego:wzrost około 175 cm, waga ok. 75-80 kg, krótkie włosy, owalna twarz, oraz liczne tatuaże na ciele umiejscowione na lewym i prawym ramieniu, prawym przedramieniu, nadgarstku lewym, podudziu prawym, lewym palcu.

Charakterystyczną cechą poszukiwanego jest brak prawego kciuka. Podejrzany może nosić nakrycie głowy.

W przypadku posiadania jakiejkolwiek wiedzy o samym podejrzanym, miejscu jego ukrywania się bądź o osobach mogących utrzymywać z nim kontakt, prosimy o pilne przekazanie informacji dyżurnemu siemianowickiej komendy pod numerem tel. 32 35 96 255, 32 35 96 201 bądź o kontakt z najbliższą jednostką Policji. Informacje można też przesłać mailowo na adres dyzurny@siemianowice.ka.policja.gov.pl.

Zwłoki były zakopane w krzakach

W sobotę wieczorem w centrum Siemianowic znaleziono zwłoki mężczyzny, które były całkowicie zakopane.  Był to 28-letni mieszkaniec Siemianowic. 

Zwłoki mężczyzny nosiły na głowie ślady wskazujące na udział osób trzecich w zdarzeniu. Prokurator zabezpieczył ciało, aby wykonać sekcję, która pozwoli ujawnić i zabezpieczyć bardziej szczegółowe ślady i dowody przestępstwa. Już ze wstępnych oględzin wynikało, że doszło do zabójstwa.