RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Miał dwa promile i prowadził autobus

Publikacja: Sobota, 4 stycznia (11:32) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Nawet dwa lata więzienia grożą kierowcy autobusu zatrzymanemu przez policję w dolnośląskiej Bielawie. 45-letni mężczyzna miał prawie dwa promile alkoholu, gdy wyjeżdżał z zatoczki. Na szczęście nie wiózł żadnych pasażerów.

Policjanci dostali informację, że kierowca miejskiego autobusu kursujący na trasie Bielawa - Pieszyce może być nietrzeźwy. Zatrzymali go do kontroli i poddali badaniu alkomatem, które wykazało 1,9 promila alkoholu w organizmie.

Pijany kierowca stracił prawo jazdy. Teraz będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara nawet do dwóch lar więzienia.

(mn)

Źródło: RMF/Policja

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: