RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Miał 3,5 promila, chciał dać policjantom 10 tys. zł łapówki

Publikacja: Poniedziałek, 11 kwietnia (06:32) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Rekordową łapówkę 10 tys. zł usiłował wręczyć policjantom kierowca zatrzymany do kontroli w Bydgoszczy. Mężczyzna chciał, by funkcjonariusze "zapomnieli", że ma 3,5 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policyjny patrol zatrzymał do kontroli w centrum Bydgoszczy volkswagena transportera. Po badaniu alkomatem okazało się, że 47-letni kierowca samochodu miał w organizmie 3,5 promila alkoholu. Policjanci doprowadzili mężczyznę do radiowozu.

Tam kierowca zaproponował łapówkę, twierdził, że da pięć, a jak to za mało, to dziesięć tysięcy złotych, po czym wyjął zwitek banknotów i położył na siedzeniu. Jak się okazało, było to równe dziesięć tysięcy złotych - powiedział Maciej Osiński z zespołu prasowego kujawsko-pomorskiej policji.

Zatrzymany trafił do aresztu, grozi mu 10 lat więzienia.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: