Na trzy miesiące został aresztowany mężczyzna, który w piątek usiłował uprowadzić 9-latkę niedaleko Krzeszowic w Małopolsce. 25-letniemu mężczyźnie zarzucono pozbawienie wolności dziecka wbrew woli rodziców i spowodowanie rozstroju zdrowia dziecka.

Zobacz również:

  • Dzięki spostrzegawczości dziecka i szybkiej reakcji dorosłych zatrzymany został mężczyzna podejrzewany o próbę uprowadzenia 9-letniej dziewczynki. W samochodzie porywacza znaleziono pisma i filmy pornograficzne oraz damską odzież. 25-latek odpowie za próbę uprowadzenia dziecka. więcej

Dziewczynka szła do szkoły. Nagle z zaparkowanego na poboczu samochodu wysiadł mężczyzna i wciągnął dziecko do auta. W tym samym momencie z przeciwnej strony szła babcia 9-latki z młodszą wnuczką, która zauważyła porzucone w pobliżu zaparkowanego samochodu rzeczy swojej siostry. Babcia zaczęła wzywać pomocy i próbowała otworzyć drzwi, wówczas dziewczynka wyswobodziła się i uciekła.

Mężczyzna odjechał. Został zatrzymany po policyjnym pościgu. Grozi mu do pięciu lat więzienia. Jak ustalono, był on karany za kradzieże, włamania i czynną napaść na funkcjonariusza.

Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna mógł dopuścić się także innych - podobnych - przestępstw wobec dzieci.