RMF FM i "Dziennik Gazeta Prawna" kolejny raz wspierają maturzystów! W poniedziałek do gazety dołączone były przykładowe arkusze maturalne z języka polskiego. We wtorek znajdziecie tam zadania z matematyki.

RMF FM i "Dziennik Gazeta Prawna" kolejny raz wspierają maturzystów! W poniedziałek do gazety dołączone były przykładowe arkusze maturalne z języka polskiego. We wtorek znajdziecie tam zadania z matematyki.
Zdj. ilustracyjne /Tytus Żmijewski /PAP

W niedzielę na naszej stronie opublikowaliśmy przykładowe zadania z języka polskiego z odpowiedziami. Możecie je znaleźć tutaj. 

Poniżej  publikujemy przykładowe zadania z matematyki - inne testy z tego przedmiotu znajdziecie we wtorek w "Dzienniku Gazecie Prawnej". 

Mamy dla Was komplet trzech zestawów z zadaniami maturalnymi z polskiego, matematyki i języka angielskiego. Otrzymaj je pierwszych 20 osób, które wyślą do nas mail w środę tuż po godz. 16 na adres fakty@rmf.fm.

W temat maila wpiszcie MATURA, a w treści adres korespondencyjny, na który mamy wysłać zestawy zadań. Ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo.    

Matematyka - przykładowe zadania maturalne i odpowiedzi
Terminarz egzaminów maturalnych

Egzaminy maturalne rozpoczną się 6 maja 2019 roku. Sesja egzaminów pisemnych potrwa do 23 maja, a ustnych do 25 maja.

Egzaminy pisemne będą przeprowadzane rano - początek o godz. 9 i po południu - początek o godz. 14.

Sesja maturalna rozpocznie się 6 maja od egzaminu pisemnego z języka polskiego na poziomie podstawowym. Tego samego dnia po południu będzie przeprowadzony egzamin z polskiego na poziomie rozszerzonym.

7 maja rano odbędzie się egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, a po południu - z języka łacińskiego i kultury antycznej.

Na 8 maja zaplanowano egzamin z języka angielskiego (rano na poziomie podstawowym, po południu na poziomie rozszerzonym). W przypadku egzaminów z innych języków obcych dwa poziomy także będą przeprowadzane jednego dnia.

Egzamin z języka niemieckiego będzie 14 maja, z rosyjskiego - 16 maja, z francuskiego - 17 maja, z hiszpańskiego - 21 maja, z włoskiego i łemkowskiego - 22 maja, a z języków mniejszości narodowych (białoruskiego, litewskiego i ukraińskiego) i języka kaszubskiego oraz z historii muzyki i wiedzy o tańcu - 23 maja.

9 maja rano uczniowie przystąpią do egzaminu z matematyki na poziomie rozszerzonym, po południu - z filozofii; 10 maja: rano - z biologii, po południu - z wiedzy o społeczeństwie; 13 maja: rano - z chemii, po południu - z informatyki; 15 maja: rano - geografii, po południu - z historii sztuki; 20 maja: rano - z fizyki i astronomii, po południu - z historii.