Uczniowie trzeciej klasy liceum nr VI w Lublinie pisali dziś próbą maturę z matematyki. To pierwszy krok ku prawdziwemu egzaminowi dojrzałości, który czeka ich w maju przyszłego roku. Na pierwszy ogień poszła matematyka, bo to z nią maturzyści mają najwięcej problemów.

Sezon próbnych matur rozpoczęty. Języczkiem uwagi jak zwykle jest matematyka, bo to z nią jest najwięcej problemów. Trzecioklasiści z Lublina już dziś pisali próbną maturę z matematyki, bo ma to ich zmobilizować do dalszej nauki.

Po próbnym egzaminie przyznawali, że było trudno. Dla mnie trochę trudne. Układy równań dosyć proste, ale geometria zaawansowana - mówiła jedna z uczennic. Zamknięte były łatwe, otwarte były bardzo trudne - przyznawał jej kolega.

Dorota Kozieł nauczycielka matematyki z VI LO w Lublinie przyznała, że dzisiejszy test z matury ma zmobilizować uczniów do nauki i dać im obraz tego, jaki jest stan ich wiedzy.

Wcześniej zdadzą sobie sprawę ile potrafią i mamy nadzieję, że nadrobią braki - dodała.

Przed trzecioklasistami dopiero powtórki materiału z matematyki z pierwszej i drugiej klasy. Kolejna próbna matura z matematyki ma się odbyć w marcu. Będziemy mieć porównanie, ile się nauczyli - powiedziała nauczycielka.