Premier Mateusz Morawiecki będzie gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM. Początek sobotniej rozmowy tuż po godzinie 8:30. Zapraszamy do słuchania RMF FM i oglądania na żywo transmisji programu na RMF 24 oraz w portalu Interia.pl

Szefa Rady Ministrów zapytamy m.in. o to, gdzie rząd będzie szukał oszczędności, żeby utrzymać zrównoważony budżet. Padną też pytania o podwyżki prądu - czy Polacy zapłacą w przyszłym roku więcej i jaka podwyżka za energię czeka polskie firmy?

W tej kwestii można było w ostatnich dniach usłyszeć dwugłos. Odpowiedzialny za nadzór nad spółkami skarbu państwa Jacek Sasin zapewniał w RMF FM, że podwyżki nie dotkną gospodarstw domowych, mniej stanowczy w tej sprawie był podczas konferencji Mateusz Morawiecki.

Podczas sobotniej rozmowy będziemy chcieli dowiedzieć się także, czy konieczny był podział Ministerstwa Spraw Zagranicznych i czy na pewno potrzebne są dwa resorty odpowiedzialne za środowisko. Poruszymy też kwestię anulowania głosowania w sprawie wyboru posłów do Krajowej Rady Sądownictwa.

Premiera zapytamy też o umowę koalicyjną i pozycję w Zjednoczonej Prawicy Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry. Dowiemy się, czy twardy sprzeciw Porozumienia w sprawie zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS zostawił trwałe rysy na koalicji i czy umowa między PiS-em, Solidarną Polską i Porozumieniem jest zagrożona.

Zadaj pytanie premierowi

Jeśli i Wy macie pytania do premiera Mateusza Morawieckiego, możecie je zadać za pomocą naszej platformy. Wybrane kwestie w Waszym imieniu podczas wywiadu poruszy Krzysztof Ziemiec: