Mariusz N., podejrzany o śmiertelne potrącenie 13-letniego chłopca, został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Otwocku. Śledczy mają wysłuchać jego wyjaśnień i przedstawić mu zarzuty.

Podejrzany o śmiertelne potrącenie 13-latka już w Polsce. Film z ekstradycji

Mariusz N., podejrzany o śmiertelne potrącenie w grudniu pod Warszawą 13-latka i ucieczkę z miejsca wypadku, jest już w jednym z warszawskich aresztów. Policjanci przewieźli go z Francji do Polski w nocy. czytaj więcej

Do wypadku drogowego doszło 11 grudnia 2013 roku w Czarnówce pod Otwockiem. 13-letni chłopiec ze swoją 16-letnią siostrą wracał poboczem drogi ze szkoły. Potrącił go rozpędzony samochód. Kierowca uciekł, zostawiając na poboczu umierającego chłopca. 

Otwocka prokuratura decyzję o postawieniu mężczyźnie zarzutu wydała już w grudniu zeszłego roku. Był poszukiwany i na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania zatrzymany na początku stycznia w alpejskim kurorcie Isola na pograniczu francusko-włoskim. Sąd apelacyjny w Aix-en-Provence na południu Francji zgodził się na ekstradycję Polaka.

Z informacji śledczych wynika, że mężczyzna w przeszłości był skazany za podobne przestępstwo. W 2002 roku potrącił człowieka i uciekł z miejsca wypadku. Sąd skazał go na karę dwóch lat i sześciu miesięcy więzienia, nawiązkę 5 tys. zł na rzecz rodziny zmarłego oraz nawiązkę na rzecz organizacji społecznej w kwocie 3 tys. zł. Otrzymał również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 5 lat.

Za spowodowanie śmiertelnego wypadku, nieudzielenie pomocy i ucieczkę mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

(j.)