"Karta Warszawiaka będzie obowiązywać od stycznia 2014 roku" - ogłasza Ewa Malinowska-Grupińska, szefowa rady Warszawy, odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM. "Warszawa ma ogromny problem z tym, że bardzo wiele osób nie płaci tu podatków. Musimy promować tych, którzy w Warszawie mieszkają i tu podatki płacą. Dla warszawiaków np. nie będzie podwyżek cen biletów miejskich w przyszłym roku. Dla innych, podwyżki już prawdopodobnie będą" - dodaje.

Chcemy żeby Karta Warszawiaka objęła nie tylko strefę komunikacji, ale i dostęp do kultury, czy ośrodków sportu. Dla posiadaczy Karty Warszawiaka, tańsze będą wejścia np. na basen czy do muzeów. Będziemy pomagać mieszkańcom Warszawy, tym którzy płacą podatki w stolicy - zapowiada gość RMF FM.

"Wykonaliśmy absolutny skok cywilizacyjny"

Bilet miesięczny w Warszawie w ciągu czterech lat podrożał tylko o 10 złotych. To nie jest wielka podwyżka. Do każdego biletu miasto dopłaca 70 procent. W ciągu ostatnich 6 lat wykonaliśmy absolutny skok cywilizacyjny jeśli chodzi o transport miejski. Wymiana taboru, torowisk... W komunikację w stolicy wpompowano 5 miliardów złotych. To miasto zupełnie inaczej wygląda - mówi Malinowska-Grupińska w RMF FM.

"Do końca kadencji półtora tysiąca nowych miejsc w przedszkolach"

Warszawa ma w tej chwili 97-procentowe uprzedszkolnienie, czyli 97 procent dzieci w Warszawie chodzi do przedszkoli. Wciąż powstają nowe miejsca. Do końca kadencji powstanie jeszcze półtora tysiąca miejsc - zapowiada gość RMF FM. Problemy są tylko logistyczne. Brakuje miejsc na Białołęce, w Wilanowie i w Ursusie - dodaje.

"Wymieniona ekipa - Stadion narodowy lepiej działa"

Targi książki były czymś niezwykłym. Są też koncerty. Na Stadionie Narodowym została wymieniona ekipa zarządzająca i dużo lepiej to już wygląda - mówi gość RMF FM.