Dwaj bracia w wieku 17 i 14 lat walczą w szpitalach o życie po wypadku drogowym, do którego doszło na DK 11 w wielkopolskich Piaskach.

Do wypadku doszło wczoraj po godz. 19:00 na DK 11 w Piaskach na prostym odcinku drogi. 

Motorower, którym jechali bracia w wieku 17 i 14 lat - mieszkańcy powiatu kępińskiego - zderzył się z samochodem dostawczym. Za jego kierownicą siedział 38-letni mieszkaniec gm. Byczyna w woj. opolskim.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że nastolatkowie jechali w kierunku Kępna. Natomiast kierujący busem próbował skręcić na parking i "najprawdopodobniej możliwe, że wymusił pierwszeństwo" - powiedział rzecznik prasowy kępińskiej policji sierż. Rafał Stramowski.

Zaznaczył jednak, że na razie nie można jednoznacznie wskazać winnego spowodowania wypadku.

Zabezpieczany jest monitoring z pobliskich fabryk, którego kamery skierowane są na drogę.

Nastolatkowie z bardzo ciężkimi obrażeniami zostali przetransportowani do szpitali w Ostrowie Wielkopolskim i Kaliszu.

"17-letni pacjent trafił na oddział chirurgii dziecięcej; doznał wielonarządowego urazu a jego stan zdrowia jest dość ciężki" - powiedział rzecznik prasowy ostrowskiego szpitala lekarz Adam Stangret.

Natomiast 14-latek - jak powiedział rzecznik prasowy szpitala w Kaliszu Paweł Gawroński - walczy o życie; jego stan jest bardzo ciężki. "Chłopiec przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej" - dodał.