„Każdy parlamentarzysta, polityk PiS ma szanse znaleźć się w rządzie” – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM wiceprezes PiS i kandydatka na premiera Beata Szydło pytana przez słuchaczy o skład swojego rządu. Również Antoni Macierewicz na stanowisku szefa MON? „Jest politykiem Prawa i Sprawiedliwości” - odpowiada Szydło. Dodaje, że Macierewicz to jeden z polityków PiS, który „pracuje w Komisji Obrony Narodowej, specjalizuje się w tej dziedzinie, zna się”. „Ja jestem kandydatem na premiera i będę brała odpowiedzialność za tworzenie rządu” – odpowiada Szydło pytana o to, czy jak dojdzie do władzy, to premierem będzie Jarosław Kaczyński, a nie ona. Zaznacza jednak, że na razie PiS zajmuje się kampanią wyborczą.

„Każdy parlamentarzysta, polityk PiS ma szanse znaleźć się w rządzie” – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM wiceprezes PiS i kandydatka na premiera Beata Szydło pytana przez słuchaczy o skład swojego rządu. Również Antoni Macierewicz na stanowisku szefa MON? „Jest politykiem Prawa i Sprawiedliwości”  - odpowiada Szydło. Dodaje, że Macierewicz to jeden z polityków PiS, który „pracuje w Komisji Obrony Narodowej, specjalizuje się w tej dziedzinie, zna się”. „Ja jestem kandydatem na premiera i będę brała odpowiedzialność za tworzenie rządu” – odpowiada Szydło pytana o to, czy jak dojdzie do władzy, to premierem będzie Jarosław Kaczyński, a nie ona. Zaznacza jednak, że na razie PiS zajmuje się kampanią wyborczą.
Beata Szydło i Antoni Macierewicz w Sejmie /Leszek Szymański /PAP

Beata Szydło pytana o obniżenie wieku emerytalnego odpowiada, że PiS popiera propozycję prezydenta. Prezydent zaproponował 60 i 65 lat i ta propozycja jest zbieżna  z programem PiS - mówi. Zdaniem gościa RMF FM "złudnym jest stwierdzenie, że jeżeli wydłuży się wiek emerytalny, to nagle strumień pieniędzy pojawi się w systemie emerytalnym". Tak nie będzie i na pewno nie będą wyższe emerytury tak, jak próbuje to wmówić Ewa Kopacz - ocenia Szydło.

Kandydatka PiS na premiera odpowiada również na pytania o grupę Wyszehradzką, propozycje Prawa i Sprawiedliwości, kwotę wolną od podatku, kopalnie i 6-latki.

(MN)