​Policjant ze Świebodzina w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dokonał tego jadąc na rolkach. Ujęty przez niego 29-latek ma do odbycia karę pół roku więzienia – poinformował w czwartek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Jak zrelacjonował rzecznik, sierż. Kamil Biernacki wracając do domu po przejażdżce na rolkach zauważył, jak do jednego z marketów w Świebodzinie wchodzi poszukiwany mężczyzna. Zatrzymał się w pobliżu wejścia i powiadomił dyżurnego swojej komendy.

Wychodząc ze sklepu poszukiwany 29-latek zauważył nadjeżdżający patrol i rzucił się do ucieczki. Policjanci ruszyli w pościg, a wraz z nimi, na rolkach Kamil. To on okazał się najszybszy, dogonił i obezwładnił uciekającego mężczyznę. Chwilę później w kajdankach znalazł się on w radiowozie – dodał Maludy.

Sierżant Biernacki pełni służbę od trzech lat, od początku w Świebodzinie. Obecnie jest funkcjonariuszem ogniwa patrolowo-interwencyjnego tamtejszej komendy powiatowej.