Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, tzw. łowcy cieni, zatrzymali jednego z liderów gangu pruszkowskiego, 50-letniego Dariusza B. pseudonim "Bysiu". Mężczyzna był poszukiwany listem gończym za "udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, posiadanie i handel bronią, wymuszenia rozbójnicze i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków" - informuje CBŚP.

Od kilkunastu dni łowcy cieni z CBŚP deptali "Bysiowi" po piętach. Ustalili, że mężczyzna ukrywa się w jednej z małych miejscowości w woj. warmińsko-mazurskim. W końcu zorganizowali zasadzkę i zatrzymali 50-latka w miejscowości Trękusek pod Olsztynem.

Mężczyzna nie stawiał oporu.

Dariusz B. "Bysiu" wywodzi się z gangu pruszkowskiego. W jej strukturach pełnił rolę "majora" grupy i był jej rezydentem w województwie warmińsko-mazurskim.

Zajmował się nielegalnym handlem i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających, głównie na Warmii i Mazurach. Po tym, gdy Dariusz B. nie stawił się w więzieniu, żeby odbyć karę 6 lat pozbawienia wolności, sąd wydał za nim list gończy w listopadzie ubiegłego roku.

(abs)