Policjanci z grupy tzw. łowców cieni Centralnego Biura Śledczego Policji namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn. Byli oni poszukiwani na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wystawionego przez hiszpańskie i szwedzkie organy ścigania.

Jednym z zatrzymanych jest Jakub W. Mężczyzna był ścigany od początku tego roku na podstawie ENA wydanego przez Szwecję, w celu aresztowania i ekstradycji.

Według informacji przekazanej przez stronę szwedzką, Jakub W. był poszukiwany w związku z podejrzeniem wyprodukowania około tony amfetaminy na terenie tego kraju.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna ze Szwecji trafił do naszego kraju. W trakcie pobytu na terenie Polski zmieniał miejsca zamieszkania, nie używając przy tym swoich danych osobowych. Próbował w ten sposób zatrzeć za sobą ślady. Łowcy cieni jednak zatrzymali 36-latka. Mężczyzna wpadł w restauracji w Wólce Rozwadowskiej w województwie lubelskim.

Kolejnym zatrzymanym jest 31-letni Arkadiusz K., który był poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez hiszpańskie służby w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa "przeciwko osobie". Chociaż do przestępstwa doszło na terenie Hiszpanii, do akcji poszukiwawczej włączyli się policjanci z grupy tzw. łowców cieni Centralnego Biura Śledczego Policji.

Funkcjonariusze, przy współpracy z Biurem Attache Spraw Wewnętrznych Ambasady Hiszpanii w Polsce namierzyli Arkadiusza K. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z warszawskich ulic.

W stosunku do obu mężczyzn zatrzymanych zostanie wdrożona procedura ekstradycyjna, zgodnie z którą zostaną oni przekonwojowani odpowiednio do Szwecji lub Hiszpanii.