Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych m.in. o udział w bójce podczas sobotniego meczu o mistrzostwo ligi okręgowej pomiędzy drużynami Kasztelan Żarnów i LKS Lubochnia w miejscowości Myślibórz (Łódzkie). Zatrzymani mają od 20 do 34 lat. Trzej z nich to mieszkańcy Lubochni lub okolic. Większości grożą kary do 10 lat więzienia.

Według policji na trybunach podczas sobotniego meczu zasiadło 30 kibiców przyjezdnych i około 20 sympatyków drużyny z Żarnowa. W czasie meczu doszło do bójki zainicjowanej przez pseudokibiców z Lubochni. Mecz został przerwany; wezwano policję.

Starcie przeniosło się z trybun na boisko. Niektóre osoby schroniły się w szatni. Część chuliganów z Lubochni na widok policyjnych radiowozów uciekła do pobliskiego lasu; pozostali ruszyli autobusem do domu. Policjanci zatrzymali pojazd i wylegitymowali pasażerów.

Przesłuchano także rannego 44-latka, który trafił do szpitala po tym, jak został uderzony szklaną butelką w głowę, a później był kopany przez pseudokibiców z Lubochni; poszkodowany został także jego syn.

Policjanci, posługując się m.in. rysopisami, zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o udział w stadionowej bójce. Trzej z nich usłyszeli także zarzut udziału w pobiciu. Jeden z zatrzymanych - 29-latek - miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Za udział w bójce grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, natomiast za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu do 10 lat więzienia. Policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania uczestników stadionowej bójki, wśród których byli także nieletni.