Do Sądu Rejonowego w Zduńskiej Woli trafił akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu kierowca busa, który w marcu spowodował wypadek w Kromolinie Starym. W wyniku zderzenia busa z samochodem osobowym rannych zostało 19 osób. Byli to m.in. młodzi piłkarze Warty Sieradz, którzy jechali na mecz.

Prokuratura oskarżyła kierowcę busa o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, która zagrażała życiu i zdrowiu wielu osób. Według śledczych mężczyzna umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Młodzi piłkarze jechali na mecz

Do wypadku doszło w połowie marca w miejscowości Kromolin Stary w woj. łódzkim. Kierujący busem 33-latek chciał wyprzedzić toyotę yaris na oznakowanym skrzyżowaniu drogi powiatowej i gminnej. Wybrał jednak zły moment na rozpoczęcie manewru. Gdy zaczął wyprzedzanie, kobieta kierująca autem osobowym skręcała w lewo. Bus otarł się o toyotę, zjechał na pobocze i przewrócił się.

W wypadku rannych zostało 19 osób, w tym kilkunastu młodych zawodników Warty Sieradz, którzy jechali na mecz. Ranni trafili do szpitali w Zduńskiej Woli, Sieradzu i Łodzi. Kierujący oboma pojazdami w momencie wypadku byli trzeźwi.