Jak poinformowała podinsp. Joanna Kącka z łódzkiej policji, oficer dyżurny KMP w Łodzi odebrał kilka zgłoszeń od mieszkańców zaniepokojonych zachowaniem wyrostków chodzących z wiadrami pełnymi wody po śródmieściu.
Po sygnałach w te rejony wysłano patrole policji, co znacznie studziło chuligańskie zapędy, które nie mają nic wspólnego z tradycją. Młodzi ludzie byli pouczani przez policjantów - powiedziała Kącka. Policja kolejny raz apeluje o umiar i rozsądek oraz przestrzega, że tego typu chuligańskie zachowania będą karane mandatami. Niedopuszczalne są również wybryki chuligańskie jak np. polewanie pasażerów w środkach komunikacji miejskiej lub wyrzucanie z okien torebek foliowych wypełnionych wodą. Takie zachowania będą karane mandatami - ostrzega Kącka.