Do awarii, która pozbawiła ciepła około 30 tysięcy mieszkańców Leszna, doszło około 5 rano. Jej powodem było rozszczelnienie sieci na połączeniu zaworów z rurociągami. Konieczna była wymiana uszczelki w zaworze.
Usterka została usunięta około godziny 15. Od trzech godzin trwa napełnianie sieci wodą. Z powodu awarii w niektórych szkołach skrócono lekcje.