Las z dostępem do Internetu? Szczecin buduje w miejskich lasach kilka punktów z darmowym dostępem do bezprzewodowego Internetu. Pomysł wywołuje sporo dyskusji, bo swobodnego dostępu do sieci w centrum miasta jest jak na lekarstwo.

Leśny internet ma wyciągnąć na świeże powietrze maniaków globalnej sieci. Surfować będzie można przez godzinę. Potem pojawi się taki widoczek na ekranie komputera, żeby użytkownik poszedł na spacer i odpoczął sobie - tłumaczył Jacek Kowalski ze szczecińskiego magistratu.

Ta cyber zachęta ma kosztować prawie pół miliona złotych. Trzy czwarte sponsoruje Unia Europejska. A nie lepiej zainwestować w coś do prawdziwej rekreacji ruchowej - pytają spacerowicze w Lesie Arkońskim.

Do lasu chodzimy po to, żeby naładować się emocjonalnie, pozytywnie. Internet jest przecież w domu - argumentują turyści.

Internet w lesie to jeszcze nie koniec. W przyszłym roku magistrat chce na leśnych polanach zainstalować gniazdka elektryczne. Złośliwi mówią, że pewnie na wypadek kolejnego blackoutu.