Sześcioletni Tomek czuje się dobrze. Osoby opiekujące się sześciolatkiem są zadowolone z przebiegu jego leczenia - poinformował rzecznik Centrum Zdrowia Dziecka Paweł Trzciński. Wszystkie niepokojące objawy już ustąpiły - zapewnił. W najbliższych dniach lekarze podejmą decyzję o przeprowadzeniu operacji zszycia powłok brzusznych - dodał.

W niedzielę widziałem się z Tomkiem. Chłopiec je już lekkostrawne potrawy i mamy z nim normalny kontakt. Jest odłączony od urządzeń, które pomagały mu funkcjonować, oprócz tych, które monitorują pracę jego organizmu - dodał rzecznik CZD.

W najbliższych dniach lekarze podejmą decyzję o przeprowadzeniu operacji powłok brzusznych - zapowiedział. Przyznał, że trudno na razie powiedzieć, ile czasu Tomek będzie potrzebował, by dojść do siebie po tej operacji. Są to raczej długie tygodnie - dodał rzecznik CZD.

Tomek zatruł się muchomorem sromotnikowym 7 sierpnia. W ostatniej chwili, 17 sierpnia, lekarzom Centrum Zdrowia Dziecka udało się przeprowadzić przeszczep wątroby. Do tej pory chłopiec przeszedł już sześć operacji, planowane zszycie powłok brzusznych będzie siódmą z kolei.