RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kulawa ulga dla firm od PiS-u

Publikacja: Wtorek, 24 listopada (21:30) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Podwójny odpis podatkowy dla inwestujących przedsiębiorstw - zapowiedziany w expose Beaty Szydło - ma rozruszać gospodarkę. Ale w przygotowanym przez PiS projekcie wprowadzającym nową ulgę specjaliści od podatków już wykryli błąd. O sprawie pisze "Rzeczpospolita".

Jak twierdzi "Rzeczpospolita", jeśli błąd w projekcie nie zostanie poprawiony, żaden przedsiębiorca nie skorzysta z podwójnego odpisu.

Firma, która zainwestuje w rzeczy potrzebne w działalności, np. nieruchomości, maszyny, komputery, tylko raz odliczy wydatki - mówi doradca podatkowy Paweł Szymański w rozmowie z gazetą.

Więcej w środowym wydaniu "Rzeczpospolitej". Ponadto w numerze:


- Atom z Chin nie teraz

- Młodzi częściej badają się na obecność wirusa HIV

(abs)

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: