We wtorek Donald Tusk po prawie 7 latach nieprzerwanych rządów - w związku z wyborem na stanowisko szefa Rady Europejskiej - ma podać się do dymisji. Jego rezygnacja oznacza także dymisję całego rządu. Jak głębokie będą zmiany w składzie nowego gabinetu - tego na razie nie ujawniono. My jednak już teraz na RMF24.pl pytamy Was - kto Waszym zdaniem powinien stracić ministerialną tekę?

W nowym gabinecie, którego skład zaproponuje prezydentowi kandydatka koalicji na szefa rządu marszałek Ewa Kopacz, nie będzie Elżbiety Bieńkowskiej. Wszystko wskazuje na to, że wicepremier - podobnie jak Donald Tusk - Warszawę zamieni na Brukselę. Bieńkowska ma zostać unijnych komisarzem. To jednak jedyna jak na razie potwierdzona informacja dotycząca składu przyszłego rządu.

Komu marszałek Kopacz podziękuje, a kto zachowa ministerialną tekę - tego na razie oficjalnie nie wiemy. Wśród licznych spekulacji najgłośniej słychać te dotyczące ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza, który miałby stracić stanowisko. A jakie jest WASZE ZDANIE? Kto powinien pożegnać się z ministerialnym fotelem?

Polityczna giełda nazwisk na pewno powróci w porannych Faktach RMF FM, na które zapraszamy od 5:30. O poranku między innymi Kontrwywiad RMF FM. Dwie minuty po 8 z ministrem obrony Tomaszem Siemoniakiem będzie rozmawiał Konrad Piasecki.