Co najmniej trzy wielkie imprezy, oprócz mistrzostw Europy w piłce nożnej, odbędą się w tym roku na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. To koncert Prince'a 29 czerwca, piłkarski hit - czyli mecz towarzyski Brazylii z Japonią w październiku, oraz turniej Polish Masters w lipcu.

Zobacz również:

W zapowiadanych wydarzeniach mamy podpisane już listy intencyjne, teraz będziemy finalizować umowy. Mamy nadzieję na jeszcze jeden duży koncert, ale jesteśmy w momencie prowadzenia rozmów, więc z ogłoszeniem wykonawcy jeszcze musimy się wstrzymać. Prince z pewnością jest wykonawcą atrakcyjnym dla szerokiej, wielopokoleniowej publiczności - mówi prezydent Rafał Dutkiewicz, prezentując tegoroczne imprezy na stadionie.

Prince jest przedstawicielem takich stylów jak soul, funky, R&B, dance, rock, jazz rock i wielu innych. Tworzy pod inspiracją muzyki Jimiego Hendriksa. Choć najczęściej postrzegany jest jako wokalista i gitarzysta, Prince z równą łatwością gra także na instrumentach klawiszowych i perkusji, pisze teksty, komponuje i aranżuje, jak również zajmuje się produkcją muzyczną. Zaliczany jest do największych ekscentryków rockowych.

Japonia i Brazylia zagrają pośrodku Europy

Japonia i Brazylia chcą zagrać w Europie, a my mamy to szczęście, że jesteśmy pośrodku, co jest dużą dogodnością. Mamy nowy stadion i byliśmy w odpowiednim kontakcie z agentem, który dysponował prawami do tego spotkania. List intencyjny oznacza, że rozmawiają już tylko z nami, teraz jest czas na podpisanie szczegółowej umowy - o piłkarskim wydarzeniu zaplanowanym w październiku mówi prezydent Rafał Dutkiewicz. Liczymy też na to, że po czerwcowych emocjach związanych z Euro będzie głód na kolejne widowiskowe mecze, więc nie powinno być problemu z zainteresowaniem wokół meczu Brazylii z Japonią - dodaje prezydent Wrocławia.

Mecz planowany jest na 16 października.

Pod koniec lipca odbędzie się turniej z udziałem sławnych drużyn Borussi Dortmund, Szachtara Donieck, Tottenhamu Hotspur, w których grają polskie gwiazdy piłkarskie, a także zwodnicy Śląska Wrocław. Na stadionie swoje show Race of Champions pokazać mają także mistrzowie Formuły 1, między innymi Michael Schumacher i Sebastian Vettel.