Ksiądz podejrzewany na Dominikanie o pedofilię, został zatrzymany w Modlnicy pod Krakowem. Wojciech G. był poszukiwany listem gończym przez Interpol.

Przed domem w Modlnicy pod Krakowem, gdzie ksiądz mieszkał u swoich rodziców, zaparkowały dwa cywilne samochody na warszawskich numerach. Odbyło się tam policyjno-prokuratorskie przeszukanie. Zabezpieczono też dokumenty.

Do zatrzymania doszło około godziny 8 rano. Poinformował o tym na Twitterze rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak.

Ksiądz jest już w drodze do Warszawy. W tamtejszej prokuraturze ma zostać przesłuchany, a jutro ma usłyszeć zarzuty. 

Prokuratura na razie nie ujawnia, jakie to będą zarzuty. Wiadomo, że na Dominikanie był podejrzewany o molestowanie nieletnich. Podstawą zatrzymania w kraju były właśnie materiały nadesłane z tego kraju. Najwyraźniej polscy prokuratorzy uznali, że są wiarygodne i na tyle mocne, że księdzu należy postawić podobne zarzuty w kraju. 

Ksiądz odpiera zarzuty

Przypomnijmy, że ks. Wojciech G. w wywiadzie dla TVP Info zaprzeczał, że dopuścił się molestowania dzieci. Sugerował, że oskarżenia i dowody w jego sprawie sfabrykowali ludzie, którym nie podobało się to, co robił na Dominikanie i nie chcieli, by tam wracał.

Śledztwo w sprawie podejrzenia seksualnego wykorzystywania dzieci przez ks. G., Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi od końca września ub. roku. Na początku listopada prokuratura otrzymała materiały z prowadzonego na Dominikanie śledztwa w sprawie pedofilii polskich duchownych. 

(mal)