Okradali plebanie w Małopolsce i na Podkarpaciu - zatrzymała ich policja. Łupem złodziei padło co najmniej 30 tys. złotych. Teraz odpowiedzą przed sądem za kilkanaście takich przestępstw.

Dwaj mieszkańcy Podkarpacia odpowiedzą za włamania do kilkunastu plebani. Skradli w sumie minimum 30 tysięcy złotych. Złodzieje działali od kilku miesięcy na terenie Małopolski i Podkarpacia.

Do niektórych włamań przygotowywali się odpowiednio wcześniej, wyczekując na odpowiedni moment. Były także i takie sytuacje, kiedy przejeżdżając przez jakąś miejscowość decydowali się na włamanie do znajdującej się tam plebani. Zazwyczaj wybierali mniejsze miejscowości i taką porę dnia, kiedy w pobliskim kościele odprawiana była msza. Mieli nadzieję, że nie zostaną wtedy zauważeni. Włamywali się do plebani i zabierali całą gotówkę. Czasem było to kilkadziesiąt złotych, czasem kilka tysięcy.

Zostali zatrzymani w pościgu po ostatnim napadzie. Jak się okazało, dwaj mieszkańcy Podkarpacia w wieku 19 i 24 byli już wcześniej karani za włamania. Obydwaj usłyszeli już zarzuty dokonania co najmniej 12 kradzieży z włamaniem i aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia.