W Zakopanem przed sylwestrem duży ruch nie tylko w butikach z kreacjami wieczorowymi czy w sklepach z alkoholem, ale także w składach budowlanych. Największym powodzeniem cieszą się deski, płyty i sklejka. Właściciele sklepów na Krupówkach zabezpieczają witryny, by nie zniszczył ich tłum witający na deptaku Nowy Rok.

Jak mówi jeden z zakopiańskich restauratorów, na długo przed północą na Krupówkach gromadzą się tłumy, które gęstnieją wraz ze zbliżającym się Nowym Rokiem. Właściciele sklepów spożywczych, odzieżowych czy sportowych muszą zabezpieczyć swoje witryny w przeciwnym razie mogliby ponieść dotkliwe straty - mówi. Organizatorzy balów sylwestrowych na Krupówkach tylko na jedną noc zatrudniają dodatkową ochronę.

Na najsłynniejszym deptaku w Polsce otwarte w nocy pozostaną tylko bary, kawiarnie i restauracje, które organizują bale sylwestrowe. Mimo że w Zakopanem nie odbędzie się żadna masowa impreza sylwestrowa na wolnym powietrzu, to jak co roku rzesze turystów z całej Polski najtłumniej przywitają Nowy Rok na Krupówkach. Tłumy będą także witały 2011 rok na zakopiańskich wzgórzach: Gubałówce i Antałówce.

Co roku na Sylwestra do Zakopanego przyjeżdża około 100 tys. turystów. Władze Zakopanego zorganizowały wieczorny koncert sylwestrowy Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej. W programie znajdą się przeboje muzyki klasycznej z lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku.