Paweł Kowal i Tomasz Dudziński zrezygnowali z członkostwa w PiS. Obaj zaangażowali się w działalność stowarzyszenia "Polska jest naważniejsza". Dudziński wyjaśnił, że podjął decyzję po tym, jak Komitet Polityczny, na wniosek prezesa Jarosława Kaczyńskiego, wykluczył z partii Joannę Kluzik-Rostkowską i Elżbietę Jakubiak.

Dudziński podkreślił, że jego odejście z partii to "gest sprzeciwu wobec tych krzywdzących decyzji i solidarności z osobami, które najzwyczajniej w świecie na to sobie nie zasłużyły".

Prawo i Sprawiedliwość to nie jest jeden człowiek. W tę ideę było zaangażowanych tysiące osób, a potrafiliśmy uzyskać poparcie 8 mln Polaków. (...) W Prawie i Sprawiedliwości było i pozostanie wielu moich przyjaciół. Ja jednak dłużej w partii, w której nie ma miejsca na swobodną wymianę poglądów, pozostawać nie mogę - podkreślił.

Wczoraj z członkostwa w PiS zrezygnowali europosłowie Adam Bielan i Michał Kamiński oraz poseł Paweł Poncyliusz. Swoją decyzję uzasadniali m.in. różnicami między ich poglądami, a poglądami kierownictwa partii.