Fatalnie skończyła się dla 29-latka z Częstochowy randka z kobietą poznaną przez internet. 25-latka zwabiła mężczyznę do mieszkania w Zabrzu, a następnie wspólnie z kolegami dotkliwie go pobiła. Napastnicy skradli mężczyźnie gotówkę, dokumenty i klucze do samochodu. Cała czwórka została zatrzymana przez policję.

Do zdarzenia doszło w Zabrzu w sylwestrową noc. 29-letni mieszkaniec Częstochowy przyjechał do poznanej przez internet kobiety, by wspólnie z nią świętować powitanie Nowego Roku.

Zaledwie kilka minut po tym, jak 29-latek pojawił się w mieszkaniu kobiety, z szafy wyszedł mężczyzna w kominiarce, który w dłoni trzymał przedmiot przypominający broń. Dotkliwie pobił częstochowianina i zażądał od niego gotówki.

25-latka również uczestniczyła w biciu mężczyzny. Próbowała porazić go „domowej roboty” paralizatorem. Kiedy 29-latkowi udało się wyswobodzić i otworzyć drzwi mieszkania, na wycieraczce stało dwóch innych zamaskowanych mężczyzn. Wepchnęli go do mieszkania i pobili. Wielokrotnie uderzyli go patelnią w głowę. Jeden z nich dusił 29-latka.

Mężczyźnie udało się zbiec z mieszkania. Napastnicy zabrali mu gotówkę 260 złotych, telefon komórkowy, dokumenty i kluczyki do samochodu.

Policjanci jeszcze tej samej nocy zatrzymali napastników. Jeden z nich ukrywał się w wersalce a drugi na dachu budynku.

Mężczyźni w wieku 17, 19 i 20 lat mają na koncie wiele kradzieży i włamań. 25-latka również była już karana za zniszczenia mienia. Okazało się również, że podczas całego zajścia w pokoju obok było jej półtoraroczne dziecko. Pilnowała go koleżanka.  

29-latek ma potłuczenia i uraz nogi.

Podejrzanym grozi do 12 lat więzienia. Mężczyźni trafili do tymczasowego aresztu. Kobieta ma dozór policyjny.

(mpw)