"Pracujemy nad projektem wynagrodzenia godzinowego. Powstaje raport, czy możliwe jest wprowadzenie do kodeksu pracy zapisu o minimalnym wynagrodzeniu za godzinę. Stawka godzinowa to byłoby ok. 10 złotych za godzinę" - ujawnia minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz w RMF FM. "Minimalna stawka godzinowa powinna być porównywalna ze stawką płacy minimalnej" - dodaje.

"Wciąż chcemy porozumieć się ze związkami zawodowymi"- mówi Kosiniak-Kamysz w RMF FM. "Mam nadzieję, że uda nam się powrócić do rozmów. Może niedługo będzie taka okazja" - mówi o spotkaniu ze związkowcami gość RMF FM.  "Nieporozumienia wyjaśnimy sobie"  - dodaje. "Minęło już kilkanaście lat od powstania ustawy o Komisji Trójstronnej, potrzebne jest podsumowanie i ewaluacja tej ustawy. Jestem otwarty na zmiany. Jeśli pracodawcy i związki zawodowe wypracują nową formułę, jestem otwarty" - zapowiada minister pracy w RMF FM.  

Kosiniak-Kamysz zapowiada również, że prawdopodobnie całe PSL będzie głosowało za zmianą w OFE. "Wczoraj na klubie, nie słyszałem żadnych głosów sprzeciwu". Gość RMF FM nie mówi, czy poseł Kłopotek był na sali. "PiS chce całkowitej likwidacji OFE. Jesteśmy otwarci na racjonalne pomysły. Dziś nie mówię "nie" dyskusji w parlamencie, ale w naszym projekcie pomysłu likwidacji OFE nie ma" - zapewnia.