Wieczorem na uczestników Pikniku Country czekają nie lada atrakcje - kabareton i występ laureatów "Przepustki do Mrągowa". Niestety - jak informuje nasz wysłannik na tę kowbojską imprezę - kierowcy, którzy chcą tam dojechać, muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami na drogach.

Duży ruch jest już od wczesnych godzin popołudniowych. Najpierw ulice Mrągowa na dłuższy czas zablokowała kowbojska parada, a teraz tysiące ludzi wyjeżdżają z pól kempingowych i hoteli do domów. Poza tym kolejne kilka tysięcy uczestników Pikniku Country, którzy przyjechali z daleka i nie mogą zostać na wieczorze kabaretowym, ustawiają się w korkach.

Przez pierwszych kilka kilometrów na drodze krajowej nr 16 nie ma co myśleć o wyprzedzaniu. Ruch jest zbyt duży, poza tym trasa jest w budowie i trzeba swoje odstać na "wahadełkach". Nie lepiej jest dalej, na drodze krajowej nr 15 - w Ostródzie warto obserwować znaki i mieć oczy dookoła głowy, bo zmieniona organizacja ruchu może przyprawić o ból głowy.

Początek koncertu o godz. 18. Najpierw wystąpią laureaci "Przepustki do Mrągowa". O godz. 20 wystartuje Country Kabareton, podczas którego Kabaretu pod Wyrwigroszem zaprezentuje swój specjalny jubileuszowy program.