Święta tuż, tuż, a w RMF FM i na RMF24.pl proponujemy Wam wspólne ubieranie Choinki RMF FM. Pomóżcie nam przystroić drzewko, które ozdobi krakowski Rynek Główny! Dla twórców najpiękniejszej ozdoby przewidujemy nagrody.


Mierzący 15 metrów, zielony i pachnący świerk stanie na krakowskim Rynku 6 grudnia. Dzień później - z Waszą pomocą - ubierzemy go przygotowanymi przez Was ozdobami. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy klasy szkół podstawowych i gimnazjów.

Uczniowie krakowskich szkół przygotowują ozdoby na naszą wspólną choinkę

Nasza przedświąteczna propozycja dla uczniów krakowskich szkół spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Od 27 listopada rozdawaliśmy na Kopcu Kościuszki "surowe", styropianowe ozdoby choinkowe. Zadaniem klas jest teraz ich ozdobienie, by jak najpiękniej prezentowały się na naszym bożonarodzeniowym drzewku! Wszystkie przygotowane przez Was ozdoby przystroją 7 grudnia naszą choinkę. Przedstawicieli każdej ze szkół, która bierze udział w zabawie, zapraszamy do wspólnego dekorowania drzewka.

Jeśli uczysz się w szkole w Krakowie lub poza Krakowem...

Uczniom podstawówek i gimnazjów z całego kraju proponujemy zaś zrobienie gwiazdy lub czuba, którymi ozdobiony zostanie szczyt naszego bożonarodzeniowego drzewka. Od 28 listopada do 4 grudnia do godziny 12:00 czekamy na zdjęcia i filmy, które udokumentują przygotowanie przez Was tej ozdoby. Nadsyłajcie je na adres choinka@rmf.fm.

Równocześnie na RMF24.pl trwać będzie sonda, w której nasi internauci zdecydują, czy bożonarodzeniowe drzewko na Rynku Głównym powinien ozdobić czub czy też gwiazda.

We wtorek, 4 grudnia, po południu załoga RMF FM i RMF24.pl obejrzy nadesłane przez Was filmy i zdjęcia i wybierze najpiękniejszą gwiazdę bądź czuba - w zależności od tego, którą z tych ozdób wskażą w sondzie nasi internauci! Wtedy też ogłosimy zwycięzcę, którego dekoracja przystroi 7 grudnia naszą choinkę. Klasa, która zwycięży, zwiedzi Kraków i siedzibę radia RMF FM, zje pyszny obiad, a na koniec obejrzy panoramę miasta z jedynej w Polsce platformy widokowej firmy Hi-FLYER!

Zapraszamy do choinkowej zabawy!

Zasady konkursu "Przygotuj gwiazdę lub czuba na choinkę RMF FM!"

1. W konkursie mogą wziąć udział klasy szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski.

2. Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie gwiazdy bądź czuba na Choinkę RMF FM, która stanie na krakowskim Rynku Głównym. Przygotowania ozdoby muszą być udokumentowane na filmie i/lub zdjęciach.

3. Filmy i/lub zdjęcia należy nadsyłać na adres mailowy choinka@rmf.fm od 28 listopada do 4 grudnia do godziny 12:00.

4. W tym terminie na stronach RMF24.pl trwać będzie sonda, której uczestnicy zdecydują, czy Choinkę RMF FM powinna ozdobić gwiazda czy czub.

5. 4 grudnia po południu redakcje RMF FM i RMF24.pl wybiorą najpiękniejszą, ich zdaniem, ozdobę. W zależności od werdyktu internautów, biorących udział w sondzie, wybierać będą spośród gwiazd bądź czubów, zgłoszonych do konkursu.

6. Zwycięska ozdoba przystroi 7 grudnia Choinkę RMF FM, a klasa, która ją przygotowała, otrzyma w nagrodę zaproszenie do zwiedzenia Krakowa i siedziby radia RMF FM na krakowskim Kopcu Kościuszki, zje obiad, a na koniec obejrzy panoramę Krakowa z jedynej w Polsce platformy widokowej firmy Hi-FLYER. Koszty podróży uczestnicy konkursu pokrywają sami.