​Nowy zarząd w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych podgrzewa stary konflikt z zakładową Solidarnością. Jak dowiedział się reporter RMF FM Grzegorz Kwolek - wytwórnia właśnie weszła w spór zbiorowy ze związkiem.

Zdjęcie ilustracyjne /Marcin Obara /PAP

Przypomnijmy, że oficjalnym powodem odwołania Piotra Woyciechowskiego miał być konflikt z pracownikami. Do odwołania doszło po ujawnieniu przez RMF FM informacji o nielegalnym podsłuchiwaniu związkowców z Solidarności.

Decyzję o sporze zbiorowym podjął Robert Malicki, który przez kilka dni po odwołaniu Piotra Woyciechowskiego, pełnił obowiązki prezesa wytwórni. 

Według informacji dziennikarza RMF FM, to właśnie Malicki miał wysłać pismo do Solidarności z informacją, że Wytwórnia wchodzi w spór zbiorowy ze związkiem.

W piśmie, mimo komunikatu MSWiA o konflikcie byłego prezesa z załogą i ujawnionych przez nas informacji o nielegalnych podsłuchach, miały się też znaleźć stwierdzenia, że w wytwórni nie dochodzi do łamania praw związkowych.

Do sporu zbiorowego prawdopodobnie wkrótce dołączy kolejny związek. Związek Zawodowy Poligrafów właśnie złożył pismo z żądaniem podwyżek i respektowania praw związkowych.

(ph)