Były prezydent Bronisław Komorowski pokieruje Centrum Praktyki Politycznej w Collegium Civitas. "Będę się starał pokazać politykę od kuchni" – zapowiedział na inauguracji roku akademickiego na tej uczelni. „Polityka to nie tylko salony, to nie tylko teoria; to także praktyka, również ta praktyka kuchenna, o której czasami można opowiedzieć najwięcej ciekawych rzeczy. Liczę, że w tej kuchni może być ciekawie i pożytecznie" – dodał.

Bronisław Komorowski /Paweł Supernak /PAP

Były prezydent powiedział, że obejmując funkcję dyrektora Centrum, kierował się chęcią przekazania swojej wiedzy, cząstki swoich umiejętności oraz doświadczenia politycznego. To jest chyba nietypowy, jak na Polskę eksperyment. Mam świadomość, że eksperymentujemy z obu stron - przyznał Bronisław Komorowski. Zawsze sobie wyobrażałem, że będąc prezydentem nie można już planować dalszej kariery, a tu proszę - zostałem dyrektorem - dodał.

Rektor uczelni prof. Stanisław Mocek podkreślał, że Collegium Civitas - jako szkoła wyższa i ośrodek ekspercki - chce wykorzystywać doświadczenie i wiedzę prezydentów, premierów, ministrów i parlamentarzystów, co było racją powołania Centrum Praktyki Politycznej. Jego działalność ma przyczynić się do podniesienia świadomości społecznej i politycznej, a zwłaszcza młodego pokolenia.