Przedświąteczna gorączka zakupowa w resorcie spraw wewnętrznych i najnowszy pomysł PKP na ocieplenie wizerunku - to tylko niektóre tematy, poruszane przez środowe wydania dzienników. Już teraz sprawdź, o czym piszą poranne gazety!

Za rękę i do pracy


Połowa bezrobotnych rodziców, których wzięła pod opiekę australijska firma Ingeus, ma dziś stałą posadę - donosi środowa "Gazeta Wyborcza".

Ingeus, która od lat przywraca do pracy długotrwale bezrobotnych w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii, w Polsce działa od dwóch lat. Zaopiekowała się już setką bezrobotnych matek i ojców samotnie wychowujących dzieci. W najbliższym czasie zamierza zaprosić do współpracy kolejnych 80 osób. Więcej na temat szczegółów programu - w środowym wydaniu dziennika.

W MSW święta na bogatoRusza przedświąteczna gorączka zakupowa. Na rajd po sklepach niedługo ruszą także urzędnicy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Ale oni, w odróżnieniu od większości Polaków, nie będą musieli liczyć każdego grosza - donosi środowy "Fakt". Gazeta informuje, że minister Jacek Cichocki postanowił wydać ponad 200 tys. złotych, by pracownicy jego resortu mieli za co urządzić sobie Boże Narodzenie.

Cichocki nie ma jednak szans przebić Ministerstwa Sprawiedliwości - zauważa dziennik. Resort Jarosława Gowina wydał bowiem na bony prezentowe blisko 400 tys. złotych. Więcej o ministerialnych świętach "na bogato" - w środowym wydaniu "Faktu".

Kolejowe absurdy


PKP wydaje miliony na ankietę, a pasażerów wozi jak bydło - donosi środowy "Fakt". Jak wyjaśnia gazeta, zarząd PKP postanowił poprawić swój wizerunek w dość niecodzienny sposób. Przewoźnik przeprowadził ankietę, w której zapytał swoich klientów o to, jakiego rodzaju zmian oczekiwaliby od firmy.

Jak donosi dziennik, ten krok PKP spotkał się z krytyką podróżnych, którzy wytykali, że wyrzucać miliony złotych na ankietę, firma powinna wydać te pieniądze na sprzątanie i modernizację składów. Więcej o kolejnym kolejowym absurdzie - w najnowszym wydaniu gazety.