To kolejny przypadek bezmyślności kierowców. Funkcjonariusze łomżyńskiego oddziału inspekcji transportu drogowego zatrzymali autobus, którym jechało o 20 osób więcej, niż pozwalają na to przepisy.

Autobus należał do Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Łomży. Został zatrzymany w Szczuczynie, a jechała nim głównie młodzież ze szkół. Kierowca dostał mandat za przekroczenie liczby pasażerów o 20 osób, a co za tym idzie narażenie ich na niebezpieczeństwo. W tym przypadku autobus został zatrzymany na ostatnim przystanku kończącym trasę.

Jak podkreślają funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego, nawet w trakcie kursu kierowca musiałby go natychmiast przerwać. W dowodzie rejestracyjnym pojazdu jest określona ilość miejsc, którą może kierowca przewozić. Jeżeli zatrzymamy pojazd, to podróż zostaje zakończona, czyli kierowca nie może przewozić już dalej - powiedział kierownik Inspekcji Transportu Drogowego w Łomży Waldemar Dmochowski.

Podobnie jak w innych województwach inspektorzy kontrolują też busy. Jak twierdzą na Pomorzu jeździ ich niewiele i rzadko zdarza się, że przewożą więcej pasażerów niż pozwalają na to przepisy.