RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kolej i energetyka mogą stracić fundusze unijne

Publikacja: Wtorek, 24 sierpnia (08:08) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Elżbieta Bieńkowska, minister Rozwoju Regionalnego, zagroziła odebraniem unijnych funduszy kolejom, spółkom energetycznym i niesfornym regionom, zwłaszcza województwu mazowieckiemu. Żeby tak się nie stało, muszą one wykazać poprawę do końca roku - wynika z pisma resortu, do którego dotarł "Puls Biznesu".

Polska dostała z Unii Europejskiej na lata 2007 - 2013 ogółem 67 miliardów euro. Np. PKP Polskie Linie Kolejowe do połowy lipca 2010 r. podpisały - w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko - jedynie dwie umowy o dofinansowanie na kwotę 39,2 mln zł. To zaledwie 0,2 proc. przeznaczonych na ten cel 20 mld zł - odnotowuje gazeta.

W energetyce na inwestycje w wytwarzanie i dystrybucję energii oraz biopaliw ze źródeł odnawialnych, do beneficjentów trafiło zaledwie 7,5 mln zł, czyli 0,3 proc. dostępnej puli.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: