Kokainę ukrytą w kartonach z bananami znaleziono w kolejnym, już czwartym województwie. Tym razem paczki z narkotykiem znaleźli pracownicy magazynu w Sosnowcu w woj. śląskim.

W czasie weekendu kokainę wykryto w pudełkach bananów w sieci sklepów na Mazowszu, Dolnym Śląsku i w Łódzkiem. W sumie zabezpieczono 220 kilogramów narkotyków.

Narkotyki, które z bananami trafiły do sieci sklepów spożywczych, przypłynęły do Polski z Ekwadoru. Ich wartość na czarnym rynku służby szacują na kilkadziesiąt milionów złotych.

Opakowania z ponad 160 kilogramami narkotyków znaleziono w kartonach z bananami w sklepach tej samej sieci w województwie mazowieckim, dolnośląskim i łódzkim.

Wstępne analizy chemiczne pokazują, że może to być kokaina. Uruchomiliśmy w tym zakresie współpracę międzynarodową, bo jak wiadomo te narkotyki trafiły do Polski z zagranicy. Ze wstępnych ustaleń wiemy, że przypłynęły z Ekwadoru. Będziemy ustalać, kto faktycznie jest nadawcą tychże narkotyków oraz oczywiście, kto jest adresatem i kto je miał odebrać - powiedział kom. Dawid Marciniak z komendy głównej policji.

(j.)