Urzędujący prezydent Bronisław Komorowski z wynikiem 46 proc. głosów, prezes PiS Jarosław Kaczyński - 17 proc. głosów i Zbigniew Ziobro -10 proc. głosów. Oto pierwsza trójka kandydatów, którzy mieliby obecnie największą szansą na zwycięstwo w wyborach prezydenckich. Z sondażu MillwardBrown SMG/KRC na zlecenie RMF FM wynika, że wszyscy ci politycy mają większe poparcie wśród kobiet niż wśród mężczyzn. Kobiety jednocześnie rzadziej niż mężczyźni wskazują na koalicję PO-PSL jako odpowiednią na obecne czasy.

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w ten weekend, prezydent Bronisław Komorowski uzyskałby poparcie 47 proc. kobiet i 43 proc. mężczyzn. Podobną różnicę ze względu na płeć można zaobserwować w przypadku Jarosława Kaczyńskiego. Prezesa PiS poparłoby 20 proc. kobiet i 15 proc. mężczyzn. Zbigniew Ziobro mógłby natomiast liczyć na głosy 12 proc. pań i 9 proc. panów.

Tendencja ta odwraca się jednak w przypadku większości pozostałych polityków. Janusz Palikot i Janusz Korwin-Mikke są na przykład wyraźnie bardziej popularni wśród mężczyzn niż wśród kobiet. Obaj politycy uzyskaliby po 8 proc. głosów mężczyzn, zaś ich wynik wśród kobiet jest zdecydowanie niższy.

Mężczyźni Kobiety
Bronisław Komorowski 43% 47%
Jarosław Kaczyński 15% 20%
Zbigniew Ziobro 9% 12%
Janusz Palikot 8% 3%
Waldemar Pawlak 5% 4%
Janusz Korwin-Mikke 8% 1%
Leszek Miller 5% 3%
Paweł Kowal 0% 2%
Inny kandydat 2% 2%
Nie wiem \ trudno powiedzieć 4% 5%

Większości mężczyzn odpowiada koalicja PO-PSL

W przypadku pytania o najlepszą koalicję w obecnej sytuacji politycznej mężczyźni częściej niż kobiety wskazują na rządzące porozumienie PO-PSL (26 proc.). Częściej popierają także ewentualną koalicję Platformy Obywatelskiej i Ruchu Palikota. W przypadku koalicji PO-PiS i PO-SLD panie i panowie są prawie tak samo skłonni poprzeć poszczególne porozumienia.

Mężczyźni Kobiety
PO - PSL 26% 21%
PO - Ruch Palikota 23% 16%
PO - PIS 15% 16%
PO - SLD 16% 14%
PO - Solidarna Polska 4% 10%
Inna koalicja 13% 20%
Nie chce żadnej koalicji w której jest PO 12% 8%

Sondaż CATI z dnia 12 kwietnia 2012 zrealizowany przez MillwardBrown SMG/KRC na zlecenie RMF FM na próbie reprezentatywnej dorosłych Polaków.