Policjanci zostali skierowani w okolice zajezdni dla autobusów po godz. 5 rano w czwartek, by sprawdzić podejrzenia, że kierująca kursowym busem na linii Skarżysko - Kielce może być pod wpływem alkoholu.
Na miejscu zatrzymali do kontroli pojazd marki Mercedes, odjeżdżający z przystanku. Za kierownicą busa siedziała 39-letnia mieszkanka miasta. Kobietę przebadano na zawartość alkoholu. Badania wykazały, że jest nietrzeźwa, miała bowiem ponad półtora promila alkoholu w organizmie - poinformował Artur Majchrzak z biura prasowego świętokrzyskiej policji.
Dodał, że w busie był jeden pasażer, który pojechać innym busem.
39-latce grożą 2 lata więzienia.
(ak)