Przedwczesny powrót klientów niewypłacalnego biura podróży z Bielska-Białej. Po turystów pojechało pięć autokarów. Do Polski powinni dotrzeć najwcześniej w piątek.

Z Bułgarii będzie wracać ponad 150 turystów. Niespełna setka przyjedzie z Grecji. Ponad pięćdziesiąt osób z Chorwacji. Autokary z nimi mają wyruszyć do Polski jeszcze dziś.

Za przejazd klientów płaci biuro podróży, które oficjalnie wczoraj ogłosiło, że jest niewypłacalne. Jeśli pieniędzy zabraknie, przejazd sfinansuje Urząd Marszałkowski.

Gdy ustalimy, na jaki okres są opłacone hotele, to wtedy będą załatwiane kolejne transze transportu, żeby móc turystów sprowadzać - mówi szef wydziału turystyki śląskiego urzędu marszałkowskiego Janusz Raczek.

W sumie do kraju trzeba teraz przywieźć ponad siedemset osób, które wykupiły wakacje w tym niewypłacalnym już biurze podróży.  

Wkrótce wniosek o upadłość

Na razie został złożony wniosek o niewypłacalność, ale szefowa biura twierdzi, że firma w ciągu dwóch tygodni złoży wniosek o upadłość. Według przekazanej mi informacji, problemy finansowe biura są wynikiem niewystarczającej ilości sprzedanych wycieczek - wyjaśnił prezes śląskiego oddziału Polskiej Izby Turystyki Grzegorz Chmielewski.

OK Services Travel jest członkiem Polskiej Izby Turystyki. Jesienią 2011 roku biuro wpisano do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego.

(mal)