Szef MON Bogdan Klich powiedział przed dzisiejszym głosowaniem nad wnioskiem PiS o wotum nieufności dla niego, że ma nadzieję, iż rozsądek zwycięży z polityką. Mam nadzieję, że Sejm będzie głosował zgodnie z racjami, które wczoraj przedstawiłem, o których mówił premier Donald Tusk, że rozsądek zwycięży z polityką - powiedział Klich dziennikarzom przed wejściem na salę sejmową.

Pytany, czy jest spokojny o swój los, szef MON powiedział, że zawsze jest spokojny. Trudno sobie wyobrazić, żeby minister obrony nie był spokojny. Chyba byście państwo takiego nie chcieli - dodał.

Podczas wczorajszej debaty nad wnioskiem PiS opozycja zarzucała szefowi MON m.in.: nieudaną modernizację i zbyt szybko przeprowadzoną profesjonalizację armii, błąd jakim była - zdaniem opozycji - zmiana misji PKW w Afganistanie ze stabilizacyjnej na wojskową oraz uchybienia w przygotowaniu lotu Tu-154M do Smoleńska.

Klich odpierał zarzuty posłów opozycji. Oświadczył, że przez trzy lata kierował się tylko jednym - interesem kraju i tak będzie w dalszym ciągu. Ministra bronił również premier Donald Tusk, który przekonywał, że Klich podjął decyzje dotyczące armii, na które nie było stać jego poprzedników.