Krakowscy kierowcy muszą przygotować się na rozpoczynające się już dziś wieczorem remonty ulic. Ponadto w niedzielę w związku z maratonem przewidywane są zmiany w organizacji ruchu. Inaczej będą też kursować miejskie autobusy i tramwaje.

Krakowscy kierowcy muszą przygotować się na rozpoczynające się już dziś wieczorem remonty ulic. Ponadto w niedzielę w związku z maratonem przewidywane są zmiany w organizacji ruchu. Inaczej będą też kursować miejskie autobusy i tramwaje.
zdj. ilustracyjne /Malwina Zaborowska /RMF FM

Już w piątek wieczorem na ulicy Conrada od 20:00 wyłączony będzie fragment północnej jezdni, dlatego kierowcy będą mieli do dyspozycji tylko jeden pas w każdym kierunku.

Drogowcy rozpoczną też remont nawierzchni przy połączeniu Alei Słowackiego i Alei 29 Listopada - tam utrudnienia pojawią się w okolicy wiaduktu.

Wciąż trwa remont ulicy Wadowickiej - to przedłużenie Zakopianki w stronę centrum - tam wymieniane będą krawężniki.

W sobotę rozpocznie się też wymiana zwrotnic na torowisku przy skrzyżowaniu Wielickiej i Nowosądeckiej. Zwężona będzie też ulica Dietla od Sukienniczej aż do wiślanych bulwarów.

Cracovia Maraton i inne biegi w weekend w Krakowie

W niedzielę 30 kwietnia odbędzie się kolejna edycja "Cracovia Maraton". Od około godz. 7:30 do około godz. 16:00, w związku z przebiegiem trasy maratonu, przewidywane są duże zmiany w organizacji ruchu. Mniejsze zmiany przewidywane są również w związku z innymi imprezami biegowymi, towarzyszącymi maratonowi.

Trasa maratonu przebiega ulicami:

START godz. 9:00 - Rynek Gł. - Grodzka - Idziego - Podzamcze - Powiśle - Zwierzyniecka - al. Krasińskiego - (nawrót przy skrzyżowaniu z al. Focha) - al. 3-Maja (deptak) - Piastowska (chodnik i parking) - al. Focha (ścieżka i deptak) - al. Krasińskiego (jezdnia w kierunku Matecznego- pas autobusowy czynny) - most Dębnicki (połowa mostu od strony Wawelu), ul. Konopnickiej (jezdnia i tunel na kierunek Jubilat), ul. Ludwinowska - ul. Rollego - Bulwar Podolski - ul. Zabłocie - ul. Herlinga-Grudzińskiego - most Kotlarski (połowa jezdni w kierunku Ronda Grzegórzeckiego) - Rondo Grzegórzeckie - al. Pokoju (jezdnia północna) - Lema (nawrót za areną)- Lema - al. Pokoju (jezdnia północna) - Rondo Grzegórzeckie - ul. Kotlarska (łącznicą do ul. Podgórskiej) - Bulwar Kurlandzki - Bulwar Inflancki - Bulwar Czerwieńskiego - ul. Podzamcze - Zwierzyniecka - al. Krasińskiego i dalej trasą jw. (drugie okrążenie) - Podzamcze - św. Idziego - Grodzka - Rynek Główny  -  META.

Oznacza to także czasowo wyłączone z komunikacji autobusowej (od ok. godz. 7:30 do ok. godz. 15:00):

al. Krasińskiego (obie jezdnie z tym, że po pasie autobusowym na jezdni zachodniej dopuszcza się przejazd autobusów);

most Dębnicki (połowa mostu w kierunku Nowego Kleparza);

Konopnickiej (jezdnia w kierunku Nowego Kleparza)

Herlinga-Grudzińskiego i most Kotlarski (jezdnia od ul. Dekerta do ronda Grzegórzeckiego);

al. Pokoju (jezdnia północna od ronda Grzegórzeckiego do ul. Lema);

ul. Lema (jezdnia od Mogilskiej do al. Pokoju cała, jezdnia od al. Pokoju do Mogilskiej połowa jezdni).

Ulice czasowo wyłączone z komunikacji tramwajowej:

ul. Dominikańska, ul. Franciszkańska, ul. Zwierzyniecka, ul. Kościuszki od ok. godz. 7:30 do ok. 16:00;

al. Pokoju (cała- od Ronda Grzegórzeckiego do Ronda Czyżyńskiego) od ok. godz. 7:30 do ok. godz. 15:00.

W tym czasie linie tramwajowe 1, 2, 8, 14, 18, 20, 22, 76, 79 oraz autobusowe 124/424, 125, 128, 144, 152, 164, 169/469, 173, 179, 184/484, 192, 194, 252, 304, 502, 503  będą kursować po zmienionych trasach.