Już trzeci sezon jeden z najlepszych polskich kierowców Michał Kościuszko będzie reklamował Kraków. Logo miasta pojawi się na aucie i stroju dwukrotnego mistrza Świata w Rajdach Samochodowych.

Wartość uzyskanych dla Krakowa w ubiegłym roku efektów medialnych dzięki tej współpracy to w przeliczeniu na powierzchnię reklamową prawie 3 miliony złotych - mówił podczas podpisywania listu intencyjnego prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Jestem dumny mogąc reprezentować i rozsławiać Kraków trzeci rok z rzędu. Podczas rajdów wiele osób pyta mnie o Kraków - mam nadzieję, że przyczynię się do tego, że nasze miasto będzie odwiedzać jeszcze więcej turystów z całego świata - powiedział Michał Kościuszko.

Kościuszko jako pierwszy sportowiec został ambasadorem Krakowa w ramach programu "Kraków - Miasto Mistrzów", którego idea polega na nawiązywaniu promocyjnej współpracy między miastem i krakowianami, osiągającymi największe światowe sukcesy. W 2010 i 2011 roku na kombinezonie i samochodzie rajdowym Michała Kościuszko umieszczone było logo Krakowa. Na tym drugim widoczny był również adres oficjalnej strony internetowej Krakowa: www.krakow.pl. Symbolami miasta obrandowany był także samochód demonstracyjny (tzw. show car) kierowcy.

Podczas ubiegłorocznego sezonu rajdowego, startując w cyklu PWRC Mistrzostw Świata, Michał Kościuszko reprezentował Kraków wśród fanów motoryzacji, kibiców rajdowych na trzech kontynentach: w Europie, Ameryce Południowej i w Australii. Od 1 stycznia do 30 września 2011 roku umieszczony na kombinezonie i samochodzie kierowcy rajdowego logotyp miasta pojawiał się w przekazach medialnych ponad sześćset razy. Wartość tych efektów medialnych - w przeliczeniu na powierzchnię reklamową - to prawie 3 mln złotych.

Michał Kościuszko to jeden z najbardziej utytułowanych polskich kierowców rajdowych. Na swoim koncie ma tytuł Wicemistrza Świata 2011 w PWRC oraz w 2009 w JWRC. Jest wielokrotnym rajdowym Mistrzem Polski S1600, a także dwukrotnym Mistrzem Polski w klasie A6 i F2. W sezonie 2012 na arenie międzynarodowej reprezentuje barwy zespołu LOTOS Dynamic Rally Team, współpracując z pilotem Maciejem Szczepaniakiem. W drodze do zwycięstwa o tegoroczny tytuł Mistrza Świata Michał Kościuszko wywalczył pierwsze miejsce w Rajdzie Monte Carlo oraz miejsce na podium w Rajdzie Meksyku. Na półmetku Mistrzostw Świata załoga Kościuszko i Szczepaniak pokonała już ponad 1360 kilometrów OS-owych, a przed nią jeszcze trzy starty w walce o tytuł mistrzowski: Rajd Niemiec (24-26 sierpnia), Rajd Włoch (18-21 października) i Rajd Hiszpanii (1-4 listopada). Michała Kościuszko będzie można również zobaczyć na trasach Rajdu Polski i jubileuszowego 50. Rajdu Barbórka.