RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kielce: Sąd uniewinnił chirurgów-onkologów

Publikacja: Wtorek, 3 sierpnia (12:43) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Sąd Rejonowy w Kielcach uniewinnił dwóch chirurgów ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii oskarżonych o nieumyślne spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pacjentki.

Sprawa dotyczy wykonanej w kieleckim szpitalu onkologicznym w maju 2002 roku amputacji piersi i węzłów chłonnych u 41-letniej Małgorzaty L. Wykonane po zabiegu badania histopatologiczne nie wykazały raka. Jeden z oskarżonych chirurgów przygotował plan operacyjny, drugi kierował zabiegiem.

Jak powiedział przewodniczący składu orzekającego Tomasz Piechota, sąd uznał, że chirurdzy nie naruszyli reguł ostrożności. Decydujące znaczenie dla sądu miały opinie biegłych chirurgów onkologów - prof. Zygmunta Grzebieniaka i prof. Janusza Jaśkiewicza.

Wyrok nie jest prawomocny.

Źródło: RMF24-PAP FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: